Putovanje iz Diznilenda za jednu porodicu završilo se skandalom u avionu kada je Kristi Krampton optužena da je fizički napala dečaka jer ju je nazvao „Gospođica Gica“ i rekao da je „predebela da leti.“ Ovaj incident se dogodio na aerodromu Sanford-Orlando na Floridi, a sve je počelo dok su se putnici ukrcavali na let za Hagerstaun.
Svedoci tvrde da je dečak provocirao Kristi svojim komentarima o njenoj težini. U trenutku kada su se pripremali za let, Krampton je, prema rečima svedoka, izgubila kontrolu i fizički napala dečaka. Policijski izveštaj detaljno opisuje događaj: Krampton je prvo dečaku oduzela mobilni telefon, zatim ga više puta udarila, bacila flašicu sa vodom na njega i na kraju mu udarila glavu o prozor aviona dok je pokušavao da se zaštiti.
Policija je brzo intervenisala, a Krampton je privedena i optužena za nasilje u porodici i zlostavljanje deteta. Odvedena je u zatvor okruga Seminol, gde joj je određen pritvor. Na sudu u utorak, dobila je kauciju od 10.000 dolara, uz zabranu daljnjeg kontakta sa dečakom.
Prema informacijama, sukob se dogodio i zbog dečakovog odbijanja da preuzme aplikaciju Uber na svoj telefon, što je dodatno pojačalo tenziju. Nije jasno kakvo je tačno srodstvo bilo između Krampton i dečaka, ali je jedan od svedoka izjavio da Krampton nije bila u potrazi za vaspitnim merama, već je prešla u fizičko zlostavljanje.
Pilot aviona je pozvao policiju kada je situacija postala nekontrolisana, a FBI je uključen jer se incident dogodio u avionu. Ovo je dodatno izazvalo pažnju zbog ozbiljnosti situacije i potencijalnog narušavanja sigurnosti letova.
Prema zakonima Floride, zlostavljanje deteta definiše se kao namerno nanošenje fizičke ili mentalne povrede i smatra se krivičnim delom trećeg stepena. Za takva dela predviđena je kazna zatvora do pet godina kao i novčana kazna do 5.000 dolara.
Ovaj incident predstavlja jedan od mnoštva slučajeva nasilja i zlostavljanja koji se dešavaju na putovanjima, posebno u stresnim situacijama kao što su aerodromi i avioni. Mnogi putnici i dalje izražavaju zabrinutost zbog sigurnosti kako u avionima, tako i na aerodromima, naglašavajući potrebu za dodatnim obukama osoblja i većom pažnjom prema situacijama koje bi mogle dovesti do nasilja.
U ovom slučaju, postavlja se pitanje kako bi se ovakve situacije mogle sprečiti u budućnosti. Da li bi trebalo uvesti dodatne mere bezbednosti na aerodromima ili povećati prisutnost osoblja koje bi moglo da interveniše u slučaju provokacija ili nasilja? Većina stručnjaka se slaže da je važno imati jasne procedure i resurse koji bi obezbedili mirno okruženje za sve putnike.
Ovaj incident bi mogao da izazove širu raspravu o temama kao što su telesna slika, fizičko nasilje i način na koji se ljudi ponašaju u javnim prostorima. Mnoge poruke o prihvatanju sopstvenog tela i toleranciji prema drugima mogle bi da budu korisne u edukaciji svih nas o važnosti razumevanja i poštovanja drugih.
Svi ovi aspekti dodatno naglašavaju kako se pojedinci, posebno oni poput Krampton, moraju suočiti sa svojim postupcima i šta to znači za njih i okolinu dok se prevoze u zastrašujuće situacije. Ovaj incident svakako ostavlja trajan utisak na sve uključene strane i naglašava važnost lične odgovornosti u javnim prostorima.