Svi smo nekad tužni i nezadovoljni, ali je važno raditi na sebi kako to ne bi postala navika. Psiholozi veruju da ključ sreće leži u promeni tri loše navike koje utiču na našu sreću. To su žaljenje, zapostavljanje sebe i odlaganje obaveza.
Stalno žaljenje je neprijatelj sreće jer vodi do apatije i frustracije. Važno je izraziti nezadovoljstvo ako to vodi ka pozitivnoj promeni, ali konstantno žaljenje bez akcije neće doneti dobro.
Zapostavljanje sebe također utiče na naše blagostanje. Kako možemo biti srećni ako ne vodimo računa o sebi, ako smo umorni, nezadovoljni svojim izgledom i nemamo energije za ono što volimo raditi? Pre nego što budemo srećni, moramo poraditi na sebi i ne dozvoliti da nas letargija savlada.
Odlaganje, treća loša navika, također utiče na naše blagostanje. Odlaganje obaveza izvor je stresa jer nas sprečava da se opustimo i uživamo. Bežeći od odgovornosti, postajemo psihički slabiji i manje spremni za buduće izazove.
Važno je raditi na sebi kako bismo poboljšali svoje blagostanje i postali srećniji. Prepoznavanje i promena loših navika može nam pomoći da se osećamo bolje i zadovoljnije.



