Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se u Njujorku sa direktorkom Međunarodnog monetarnog fonda Kristalinom Georgievom. Vučić je na svom Instagram profilu opisao sastanak kao odličan, sadržajan i produktivan, ističući da je informisao Georgievu o najnovijim pokazateljima makroekonomske stabilnosti Srbije kao i o drugim parametrima poput usporavanja inflacije, rekordnih rezervi i snažnog tržišta rada. Predsednik je naglasio da makroekonomski rezultati Srbije prevazilaze očekivanja zahvaljujući prilivu stranih direktnih investicija i odgovornom pristupu razvoju zemlje.
Razgovarano je o opcijama za podsticaj rasta privrednih aktivnosti u složenim geopolitičkim uslovima, otpornosti privreda na inflatorne udare i potencijalima Srbije za ostvarenje ambiciozne stope rasta. Posebna tema sastanka bila je energetika kao stub ekonomskog razvoja i izazovi koje je potrebno rešiti radi stabilizacije globalnih ekonomskih prilika koje se odražavaju i na Srbiju i region. Takođe, razgovarano je o digitalizaciji ekonomije, razvoju veštačke inteligencije i njenom uticaju na tržište rada.
Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić izjavio je danas da može razumeti frustraciju opozicionih poslanika, ali ne i širenje laži o tome kako se u Srbiji ništa ne radi, jer to jednostavno nije tačno.
Vesić je istakao da se u zemlji sprovode brojni infrastrukturni projekti poput izgradnje metroa, rekonstrukcije puteva i mostova, unapređenja saobraćajne infrastrukture, te da je nepošteno tvrditi da Vlada ne radi ništa. On je naveo da se u proteklih osam godina ulagalo u različite oblasti kako bi se unapredio kvalitet života građana i stvorile bolje perspektive za budućnost.
Ministar je takođe kritikovao opoziciju zbog nedostatka konkretnih predloga i rada na rešavanju problema, ističući da je važno da se svi politički subjekti angažuju na izgradnji bolje Srbije umesto što se bave besmislenim kritikama i pokušajima diskreditacije Vlade.
Vesić je naglasio da je u proteklom periodu postignut značajan napredak u svim oblastima, te da je važno da se taj rad nastavi kako bi se Srbija dalje razvijala i napredovala. Ministar je pozvao opoziciju da se pridruži konstruktivnoj političkoj debati i da zajedno rade na unapređenju društva u interesu svih građana.
Vesić je istakao da Vlada Srbije ima jasnu viziju razvoja zemlje i da će nastaviti da sprovodi reforme i projekte koji će doprineti boljem standardu života građana. On je pozvao sve političke subjekte da se fokusiraju na zajedničke ciljeve i da prestanu s politikom destrukcije i sabotiranja rada institucija.
Ministar Vesić je zaključio porukom da je važno da se politički subjekti udruže u naporima za izgradnju prosperitetnije i modernije Srbije, te da je saradnja i zajednički rad ključ uspeha u ostvarivanju zajedničkih ciljeva i interesa svih građana.




