Film „Još jedan dan“ na filmskom festivalu FEST
Film „Još jedan dan“ je režijski debi glumca Radivoja Raše Bukvića i biće premijerno prikazan na otvaranju 52. Međunarodnog filmskog festivala FEST. U filmu, Bukvić posvećuje svojoj baki te je u svega 15 minuta ispričao veoma emotivnu priču o njenim poslednjim danima, koje je provela daleko od urbane gradske sredine u rodnoj kući.
Bukvić je istaknuo kako je u potrazi za temama na kojima bi želio raditi već 10 godina, te je shvatio kako tržište funkcioniše dok je proveo mnogo vremena u inostranstvu. Teme koje su isključivo lokalne ne mogu putovati, a cilj svakog filma je da putuje u druge kulture. „Još jedan dan“ zapravo je nastao iz njegovog dugometražnog ostvarenja „Antitalenti“. Bukvić je istaknuo da je film napravljen sa veoma malim budžetom i da je samo snimanje zavisilo od jedne osobe.
Glumac i redatelj je dodao da je njegova baka bila inspiracija za film te je njene posljednje dane opisao kroz lik svoje bake Smilje. Mira Banjac koja igra glavnu ulogu bake Smilje, bila je prvi i jedini izbor za ulogu, a Bukvić je istaknuo da je čast surađivati s petom najstarijom živom glumicom na svijetu.
Bukvić je istaknuo da je njegov film sniman u selu Pambukovica kod Uba, u ruralnoj sredini u kojoj, kako autor smatra, itekako ima smisla živjeti. Na pitanje što za njega predstavlja FEST, Bukvić je odgovorio kako je to festival koji je obilježio njegovo studiranje te se jako obradovao kada je umjetnički direktor Jugoslav Pantelić odabrao da njegov petnaestominutni film bude prikazan na FEST-u.
U svom režijskom debiju, Radivoje Raša Bukvić je uspio prenijeti emotivnu priču o svojoj baki i njenim posljednjim danima u rodnoj kući, daleko od urbane gradske sredine, te je svoj film napravio sa veoma malim budžetom, koristeći jednu osobu za snimanje. Premijera filma na 52. Međunarodnom filmskom festivalu FEST je prilika da publika vidi ovu srceparajuću priču koja je nastala iz ljubavi prema baki i ruralnoj zajednici.




