Na turniru ATP Rio de Žaneiro, srpski teniseri Dušan Lajović i Laslo Đere će se suočiti na terenu u drugom kolu od 19:00 sati. Srpski derbi je bio zakazan za proteklu noć, ali je kiša odložila meč, pa će se njihov duel odigrati večeras.
Ovo je retka prilika da pratimo okršaj srpskih tenisera na egzotičnoj lokaciji kao što je Brazil, pa smo razgovarali sa teniskim trenerom i stručnjakom Dejanom Kojićem, koji nam je najavio ovaj susret, ali i prokomentarisao trenutnu situaciju na domaćoj teniskoj sceni.
Kojić ističe da je ovo veliki uspeh jer je turnir serije 500, što znači da je u igri puno bodova za naše tenisere. Takođe, njihove snage su se pokazale prilično izjednačene kroz pet godina, s obzirom da im je ovo peti meč, a for sad je rezultat 2:2. Trenutno je Lajović u boljoj formi i u blagoj prednosti. Za srpski tenis će biti veoma značajno ako neko od njih prođe i pored Novaka napravi neki veliki uspeh, zbog Novakove dominacije, ovi momci nisu bili u prilici da dođu do punog izražaja, a sada je prilika.
Kojić se osvrnuo i na Miomira Kecmanović, ističući da je odličan teniser koji je postigao zapažene uspehe, kao što je prolazak u četvrto kolo Australijan opena, ali da se trenutno nalazi u lošoj seriji od tri poraza zaredom. Đere i Lajović su takođe odlični teniseri i svi se nadaju da će se vratiti u top 30.
Dušan Lajović je u prvom kolu Rija eliminisao Kolumbijca Danijela Galana, dok je Laslo Đere pobedio Zapatu Miralješa sa 6:1, 6:3. Pobednik ovog meča će se susresti u četvrtfinalu sa trenutno 22. teniserom sveta, Fransiskom Serundolom.
Turnir u Rio de Žaneiru pruža veliku priliku za srpske tenisere da pokažu svoj talenat i ostvare velike uspehe. Nadamo se da će Lajović i Đere pokazati svoj najbolji tenis i da će se vratiti u vrhunsku formu. Srećno momci!




