Volvo, švedski proizvođač automobila u vlasništvu kineskog Geelyja, planira odgoditi svoju potpunu elektrifikaciju vozila do 2030. godine te se okrenuti proizvodnji hibridnih automobila. Izvršni direktor kompanije, Jim Rowan, ističe kako postoji neujednačena brzina usvajanja električnih vozila u cijelom svijetu te da hibridi mogu biti “most” prema potpunoj elektrifikaciji. Volvo vidi hibridnu tehnologiju kao privremeno održivo rješenje koje će zadovoljiti potrebe kupaca dok se globalno tržište električnih automobila potpuno ne razvije. Kompanija se suočava s izazovima na evropskom, američkom i kineskom tržištu te smatra kako će trebati vremena za razvoj infrastrukture i rješavanje geostrateških napetosti kako bi uspjela u promociji svojih električnih i hibridnih automobila. Postoje različita mišljenja o ovom potezu, no Volvo vjeruje u električnu budućnost automobila te smatra kako će hibridna vozila odigrati ključnu ulogu u narednim godinama.
Volvo preispituje potpuno električnu strategiju

Podeli vest



