U prokupačkom naselju Carina, došlo je do saobraćajne nesreće u kojoj je vozilo udarilo devetogodišnje dete na pešačkom prelazu. Vozač vozila je nakon nesreće pobegao sa mesta događaja, dok je dete prevezeno u prokupačku bolnicu. Dete se trenutno nalazi na Odeljenju hirurgije, gde je van životne opasnosti, ali je zadržano na posmatranju.
Nesreća se desila juče u subotu u popodnevnim časovima, kada je devetogodišnji dečak sa svojom sestrom bio u prodavnici. Kada ga je udarilo vozilo na pešačkom prelazu, prolaznici su mu pomogli da ustane i odvedu ga kući. Majka je zatim odvela dete u Dom zdravlja u Prokuplju, odakle su prebačeni u bolnicu.
Policija je uspela da pronađe vozača na osnovu informacija koje je majka deteta dostavila. Nakon istrage, Osnovno javno tužilaštvo je utvrdilo da nema krivične odgovornosti vozača i da će se protiv njega pisati prekršajni nalog. Majka deteta je prijavila nesreću saobraćajnoj policiji i dostavila im snimak sa sigurnosne kamere koji prikazuje trenutak nesreće. Međutim, policija je rekla majci da će tek u ponedeljak moći da traže vozača.
Majka deteta je izrazila očaj nad dešavanjima, pitajući se kako je moguće da vozač nije stao nakon što je udario dete na pešačkom prelazu. U međuvremenu, potraga za vozačem je u toku, dok su raspisane poternice za članovima mađarske bande koji su uspeli da pobegnu.
Incident u prokupačkom naselju Carina je šokirao lokalnu zajednicu i pokrenuo pitanja o bezbednosti pešaka na ulicama. Saobraćajna bezbednost je jedan od najvećih izazova u Srbiji, sa velikim brojem saobraćajnih nesreća i povreda svake godine. Građani su pozvani da budu oprezni i da poštuju saobraćajna pravila kako bi se smanjio broj nesreća na putevima.




